Guvernul a reintrodus declararea obligatorie a contractelor de închiriere la Fisc de la 1 ianuarie 2023. Asta după ce încasările din impozitarea închirierilor au scăzut în timpul pandemiei. E declarația președintelui ANAF, care a emis deja un ordin pentru aprobarea noilor formulare.