Ministrul Digitalizării: Până la mijlocul anului viitor, cel mai târziu, vom avea o identitate digitală
Până la mijlocul anului viitor, cel mai târziu, va fi realizată o identitate digitală şi un nou mod prin care cetăţenii vor fi identificaţi prin recunoaştere digitală, a declarat, marţi, ministrul Cercetării, Inovării şi Digitalizării, Sebastian Burduja, la a XV-a reuniune a Grupului de Lucru EUROSAI IT.
6 September 2022, 14:55