Două fete din comuna ieșeană Bosia s-au înecat în râul Jijia
Două copile de 11 şi 12 ani s-au înecat, joi seară, în râul Jijia. Fetele au mers singure la scăldat. Nu ştiau să înoate şi s-au scufundat într-o zonă cu apă adâncă. Au fost scoase la suprafaţă după câteva zeci de minute şi transportate la Spitalul de Copii din Iaşi. În ciuda eforturilor medicilor, amândouă s-au stins.
16 June 2017, 12:55