hoteluri coronavirus
Vama Veche era în anii trecuți centrul distracției de pe litoral, în minivacanța de 1 Mai. Zeci de mii de turiști lăsau în urmă orașele aglomerate și petreceau zi și noapte la malul mării. Acum, totul pare părăsit. Muzica nu se mai aude, iar terasele, restaurantele și pensiunile sunt închise.
Premierul Orban spune că activitatea hotelieră ar putea fi reluată în iulie-august, cu respectarea regulilor de distanțare socială
Activitatea hotelieră ar putea fi reluată în lunile iulie-august, dar cu respectarea anumitor reguli care să permită distanțarea socială. În schimb, pentru o masă la un restaurant vom mai avea de așteptat. Riscul de contaminare este mare, anunță seful executivului. Nici pentru deschiderea sezonului turistic nu există vreo certitudine.

