Premierul Orban spune că activitatea hotelieră ar putea fi reluată în iulie-august, cu respectarea regulilor de distanțare socială

Activitatea hotelieră ar putea fi reluată în lunile iulie-august, dar cu respectarea anumitor reguli care să permită distanțarea socială. În schimb, pentru o masă la un restaurant vom mai avea de așteptat. Riscul de contaminare este mare, anunță seful executivului. Nici pentru deschiderea sezonului turistic nu există vreo certitudine.

Ultima Oră

Cele mai citite