grup de acțiune anti-bullying
Ministerul Educației și Cercetării anunță că împreună cu specialiștii cooptați în grupul de lucru de profil a elaborat normele metodologice pentru aplicarea Legii nr. 221/2019 prin care este prevenit și combătut bullying-ul în spațiile destinate învățământului. Normele au fost aprobate prin ordin de ministru și publicate în Monitorul Oficial din 10 iunie 2020.

