George Simion: Nu voi candida la postul de președinte al României
Președintele AUR, George Simion, a declarat, marți seara, că nu va candida la alegerile prezidențiale din luna mai, el adăugând că în continuare va face 'ce zice domnul Călin Georgescu' și a subliniat că, pe plan legislativ, începând de miercuri dimineață, partidele de opoziție suveraniste vor intra în grevă parlamentară.
11 March 2025, 23:33