Mii de oameni au protestat la Belgrad, în faţa sediului televiziunii naţionale sârbe

Mii de oameni au protestat în faţa sediului Televiziunii naționale a Serbiei, la Belgrad. Manifestanții, în mare parte studenți, au dorit să atragă atenția asupra a ceea ce ei numesc "relatările inadecvate" ale televiziunii publice. Totul a pornit de la tragedia din 1 noiembrie anul trecut, de la Novi Sad, când 15 oameni au fost ucişi în urma prăbușirii plafonului din beton al gării.

Ultima Oră

Cele mai citite