AFEER: Toţi furnizorii români de energie vor da faliment, dacă vor plăti impozite de 3% din cifra de afaceri
Toţi furnizorii români de energie vor dispărea din piaţă, dacă vor fi obligaţi să plătească un impozit de 3% din cifra de afaceri, şi doar cei susţinuţi de multinaţionale vor putea supravieţui, a declarat, miercuri, Ion Lungu, preşedintele Asociaţiei Furnizorilor de Energie Electrică din România (AFEER), într-o întâlnire cu presa.
19 December 2018, 17:50