fugă de la locul accidentului
A fost alertă în judeţul Dâmboviţa, după ce un şofer fără permis, care a accidentat grav o femeie pe o trecere de pietoni, a fugit de la locul faptei. Zeci de poliţişti şi jandarmi, ajutaţi de câini special antrenaţi, au pornit pe urmele lui şi, în final, l-au găsit. Între timp, femeia a murit la Spitalul de Urgenţă Floreasca din Capitală. Șoferul a fost arestat preventiv.
Şoferul fugar a fost prins. Brăileanul de 34 de ani a intrat cu maşina într-un grup de nuntaşi
Şoferul care a produs panică la o nuntă în Brăila şi a fost căutat în tot judeţul a fost prins. Are 34 de ani şi, deocamdată, nu a oferit nicio explicaţie pentru faptele sale. Gestul său a băgat în spital doi oameni, un bărbat şi o femeie, striviţi de gardul bisericii de maşina scăpată de sub control. Starea bărbatului este gravă şi a fost adus de urgenţă în Capitală.

