Accident rutier provocat de un polițist beat, la Constanța. Trei persoane au fost rănite, iar 4 mașini au fost avariate

Un polițist băut din Constanța a provocat un adevărat carambol, soldat cu rănirea a două persoane și avarierea a patru mașini. Accidentul a fost înregistrat de camerele de supraveghere din zonă. Agentul care conducerea mașina a fugit apoi de la locul accidentului. La fel și un coleg care stătea pe scaunul din dreapta. Ulterior, șoferul vinovat s-a predat, iar acum este cercetat penal.

Șoferul vinovat a fugit, iar alți participanți la trafic și-au continuat drumul, în timp ce victima, o adolescentă lovită pe o trecere de pietoni din Capitală, zăcea în mijlocul străzii

Momente critice pe unul dintre cele mai circulate bulevarde din Capitală: o adolescentă a fost accidentată când traversa pe zebră, iar şoferul care a lovit-o a fugit. Totul a fost filmat de camera de pe o altă maşină, iar în imagini se vede cum alţi şoferi trec pe lângă victimă nepăsători. Doar câţiva pietoni se interesează de starea fetei lovite. Sunt imagini și informaţii care vă pot afecta emoţional! Absenţa interacţiunii în astfel de situaţii critice este pedepsită de lege, dar şocantă este şi lipsa de empatie a celor care au ignorat un om căzut, aflat în dificultate. Poliţiştii susţin că doar doi dintre şoferii care au plecat l-au urmărit pe fugar şi au ajutat la prinderea lui.

Minoră accidentată pe o trecere de pietoni din Mangalia. Șoferul a fugit de la locul faptei

Încă un accident rutier, pe litoral, provocat de un tânăr șofer, aflat la volanul unui bolid. De data această, testele au arătat că nu a fost băut sau sub influența drogurilor. Totuși, a lovit o copilă de 16 ani, chiar pe trecerea de pietoni și a plecat în trombă. Victima a fost aruncată într-o groapă, dar a scăpat cu viață. Are multiple răni și traumatisme, și urmează să fie operată. Urmează informații cu puternic impact emoțional!

Cum a fost primit de polițiști anunțul desființării IPJ Constanța: O afirmație pentru a liniști apele. Șefa interimară, "o doamnă care nu a lucrat în domeniul ordinii publice". Vlangăr: "Așa mi-am început cariera"

Șeful Poliției Constanța și-a dat demisia în urma verificărilor făcute de Corpul de control al ministrului de Interne, după accidentul provocat de șoferul drogat care a ucis doi tineri în 2 Mai. În plus, șeful IPJ va fi cercetat pentru neglijență în serviciu. Anunţul a fost făcut de ministrul de Interne. "Se impune o resetare completă a structurilor din minister și o voi începe din județul Constanța", a anunțat Cătălin Predoiu. Între timp, odată cu raportul legiștilor, autorul accidentului va fi învinuit și că a condus sub influența drogurilor și i se va aplica Legea Anastasia, care prevede închisoare fără suspendare.

Ultima Oră

Cele mai citite