La al Patrulea Congresul European al Profesorilor de Franceză de la București, 700 de profesori, formatori, studenți s-au bucurat de prima mare întâlnire față în față de după pandemie.
Românii și britanicii sunt în coada clasamentului vorbitorilor de limbi străine din Europa. Doar o treime dintre români vorbesc cel puțin o limbă străină.