235 de militari francezi şi mijloace tehnice, din cadrul Batalionului 27 Vânători de munte din Annecy, conduşi de colonelul Vincent Minguet, au sosit, marţi, în Baza 57 Aeriană "Mihail Kogălniceanu". Ei s-au alăturat celor 40 de militari care au venit în ultimele zile în România, anunță Ministerul Apărării Naţionale într-un comunicat.