focare
Gripa face noi victime. Alţi trei oameni au murit din cauza acestei boli. Este vorba despre doi bărbaţi de 35, respectiv 41 de ani, din Iaşi şi de o femeie de 84 de ani din Capitală. Cele 3 victime aveau şi alte probleme medicale. Deşi oficial nu a fost declarată epidemie de gripă, numărul deceselor creşte alarmant de la o zi la alta. Acum, a ajuns la 29. Nu doar spitalele sunt în alertă, ci şi şcolile.
- 1
- 2

