Guvernul Florin Cîțu, proaspăt învestit în parlament, a avut miercuri seara prima ședință de guvern la Palatul Victoria, una simbolică. Prima ședință reală de guvern a fost anunțată de noul premier pentru miercurea viitoare, 30 decembrie, la ora 13.00.