Premierul Florin Cîţu a declarat sâmbătă, la Focşani, că nu trebuie să ne relaxăm, ci să respectăm în continuare regulile impuse de pandemie, dacă vrem să ținem lucrurile sub control. Șeful executivului a pledat pentru o economie deschisă.
Premierul Florin Cîțu a declarat miercuri, după ședința de guvern, că mulți oameni s-au relaxat prematur și nu mai respectă măsurile impuse de prevenirea infectării cu SARS COV-2. Șeful executivului a subliniat importanța purtării măștii și respectării regulilor impuse, pentru a scăpa de pandemie.