florin citu doza a treia
Premierul a reacționat față de manifestațiile anti-restricții de ieri, din Piața Victoriei și Piața Universității. Florin Cîţu consideră că, în această perioadă, liderii politici ar trebui "să se dezică total" de cei care au campanii anti-vaccinare şi consideră că protestul care a avut loc sâmbătă a fost unul "cinic".
Premierul Florin Cîțu s-a vaccinat anti-Covid cu doza a treia: Este foarte important să ne vaccinăm, este singura soluție pe care o avem acum
Premierul s-a vaccinat cu cea de-a treia doză de ser anti-Covid, la Spitalul Militar de Urgență Carol Davila. Nu a avut reacții adverse după inoculare, se simte bine și face un nou apel la populație să meargă să se imunizeze împotriva coronavirusului, în special la categoriile vulnerabile. TVR 1 a transmis declarațiile premierului.

