Trei persoane au fost arestate preventiv, fiind implicate în transportul pe teritoriul României a unor droguri în valoare de aproape 1,5 milioane de euro care urmau să ajungă în Norvegia, a anunţat, joi, Direcţia de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism.
Droguri, filaj şi o trădare ce dă totul peste cap. Pare a fi un scenariu de film, dar asta s-a întâmplat chiar în Bucureşti. Poliţiştii care urmăreau un presupus traficant de droguri aşteptau momentul potrivit pentru a face arestul, când omul a fost jefuit de o bandă care ştia cu ce se ocupă. Iată întreaga poveste: