Un program-pilot propus de ministrul Culturii reaprinde speranța în sfera spectacolului. Ar fi posibil ca la două săptămâni după Sărbătorile Pascale, iubitorii artelor să aibă acces la spectacole fără mască, odată vaccinaţi, cu titlul de experiment. Încă se discută pe marginea acestei propuneri cu managerii instituţiilor. Pe de altă parte, tinerii aşteaptă cu nerăbdare să meargă la concerte în aer liber.