Tinerii care vor să înceapă o afacere în agricultură, dar nu au bani pentru achiziția de terenuri, vor primi pământuri de la stat. Autoritățile vor să le dea în arendă sau în concesiune suprafețe de până la 50 de hectare, din domeniul public al statului. Și astfel, tinerii să pună pe picioare ferme agricole.