Dinamo Bucureşti a promovat în Superliga naţională de fotbal, deşi a fost învinsă de FC Argeş cu scorul de 4-2 (2-1), sâmbătă seara, la Mioveni, în manşa secundă a barajului de promovare.
Mişcarea înseamnă sănătate, dar nu şi atunci când sala de sport e invadată de purici. Se întâmplă la Sala Sporturilor din Pitești, unde sportivii secțiilor de handbal, volei și baschet refuză să se mai antreneze din cauza puricilor care au pus stâpânire pe clădire. Toți spun că au fost mușcați de insecte și că în vestiare găsesc hainele negre de purici.
Pasiunea pentru fotbal nu ține cont de pandemie și de restricții, mai ales când echipele favorite promovează în Liga I. Suporterii celor de la UTA Arad și de la FC Argeș au sărbătorit cu miile pe străzi intrarea celor doua echipe în prima ligă. Oamenii au cântat și au dansat până noaptea târziu, deși adunările publice sunt interzise în timpul stării de alertă.
Un angajat al clubului FC Argeş a fost depistat pozitiv la COVID-19, Federaţia Română de Fotbal luând decizia să amâne partida pe care gruparea piteşteană trebuia să o dispute în această seară în etapa a 2-a a play-off-ului de promovare al Ligii a II-a, informează site-ul oficial al FRF.