fără bani de salarii
Angajaţii Direcţiei de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Vaslui sunt la un pas de proteste de stradă. Liderul de sindicat spune că instituţia, cel mai mare angajator din judeţ, nu mai are bani în conturi. Salariile pe luna septembrie ar fi trebuit plătite acum două săptămâni.

