Un tricou cu însemnele Poliției și mult tupeu. De atât a avut nevoie un tânăr din Timișoara care a vrut să se dea drept om al legii și să oprească mașinile pentru control. Problemele lui au început însă când mai mulți șoferi și-au dat seama de farsă și l-au luat la întrebări. Acum bărbatul trebuie să dea explicații adevăraților polițiști.
Un tânăr din Arad a fost reţinut şi este cercetat penal pentru uzurpare de calităţi oficiale, după ce a fost prins că oprea în trafic maşini. Tânărul purta uniformă de poliţist şi, mai mult decât atât, avea girofar la mașină.