Mai mulţi proprietari ai unor terenuri din Sectorul 6 spun că Primăria Capitalei le-a cerut să depună actele în vederea exproprierii pentru a lărgi o stradă. Nu i-a chemat însă la negocieri și nu le-a comunicat sumele pe care le vor primi. În lipsa unor detalii clare, oamenii se tem că terenurile le vor fi luate abuziv. Primăria Capitalei și Primăria Sectorului 6 resping acuzațiile.