Explozie urmată de incendiu într-un apartament din Timișoara. O acumulare de gaz de la o butelie, cauza probabilă
Panică într-un bloc din Timișoara. O explozie urmată de un incendiu într-un apartament de la parter a zguduit liniștea oamenilor în plină zi. Zeci de oameni s-au autoevacuat. Persoana aflată în acel apartament a fost rănită grav. Are arsuri pe aproape jumătate din corp și a fost transportată la spital. Totul, din cauza scurgerilor de gaze de la o butelie.
1 November 2025, 12:44 (actualizat 1 November 2025, 19:15)