Rogobete: Celulă de criză la Ministerul Sănătăţii. Mai multe spitale din Capitală funcționează sub regim de cod alb
La nivelul Ministerului Sănătății s-a constituit o celulă de criză pentru coordonarea integrată cu DSU-MAI și managerii spitalelor de urgență în cazul exploziei din blocul de pe Calea Rahovei din Capitală, a transmis ministrul Sănătăţii, la TVR Info. Se identifică numărul de paturi de ATI libere și coordonarea resurselor umane și materiale. ”Până la acest moment, sunt 13 victime transportate la spital, 1 a refuzat transportul, iar alte 2 persoane sunt decedate”, a transmis IGSU.
17 October 2025, 11:04 (actualizat 17 October 2025, 12:43)