Admitere prin examen scris la Academia de Studii Economice din București, pentru prima oară în ultimii 10 ani
Astăzi începe admiterea prin examen la ASE, pentru prima oară în ultimii 10 ani, când candidații au fost evaluați pe baza de dosare. Facultatea de Cibernetică va relua trierea viitorilor studenți prin examen, iar în premieră, Facultatea de Drept va invita tinerii în sălile de testare. Restul facultăților vor rămâne pe sistemul admiterii prin dosare, admitere care a și început.
25 July 2024, 10:03 (actualizat 25 July 2024, 22:46)