România, focarul de rujeolă al Europei. OMS a atras atenția că tot mai multe țări se vor confrunta cu astfel de epidemii

România a devenit focarul de rujeolă al Europei. Dar tot mai multe țări se vor confrunta cu astfel de epidemii, atrage atenţia Organizaţia Mondială a Sănătății. La noi în ţară peste 600 de cazuri au fost înregistrate numai într-o săptămână, în condiţiile în care părinții sunt reticenți și nu își vaccinează copiii.

Ultima Oră

Cele mai citite