Bogdan Ivan promite energie mai ieftină: Ținta este un preț cât mai aproape de un leu pe kWh
România plătește cel mai mare preț le energie, în raport cu veniturile populației, iar o provocarea este de a găsi o soluție pentru scăderea tarifului, a afirmat, joi, ministrul Energiei, Bogdan Ivan, la un eveniment de specialitate.
22 October 2025, 21:40 (actualizat 22 October 2025, 21:41)