Facturi la energie electrică uriașe, după 1 iulie 2025, data la care se ridică plafonarea
Românii vor plăti prețuri mai mari pentru energia electrică după 1 iulie, când piața va fi liberalizată din nou. Furnizorii au pregătit deja ofertele, iar facturile s-ar putea chiar dubla, în unele situații. Consumatorii cu venituri mici vor fi sprijiniţi în continuare, dă asigurări ministrul Energiei.
5 March 2025, 20:38 (actualizat 5 March 2025, 20:46)