Premierul Marcel Ciolacu a postat pe pagina sa de Facebook o reacție față de declarațiile unor politicieni care nu sunt de acord cu acțiunea de trimitere a unor emisari care sa deschidă și alte căi de comunicare cu SUA și care să negocieze pentru România.
7 aprilie 2025, 12:21 (actualizat 7 aprilie 2025, 13:06)
Potrivit unor surse guvernamentale, premierul României, Marcel Ciolacu a trimis două persoane la Mar-a- Lago, care vor negocia cu președintele Donald Trump tot ceea ce ține de situația economică și situația de securitate a României.
3 aprilie 2025, 11:21 (actualizat 3 aprilie 2025, 18:56)