"Zâmbetele din cutie". Mai mulți elevi din școlile și liceele din București și Ilfov au pregătit daruri de Crăciun pentru colegii lor din 45 de sate

"Zâmbetele din cutie". E un proiect menit să aducă puțină magie în viețile câtorva mii de copii din țară. Elevi din școlile și liceele din București și Ilfov pregătesc în aceste zile cadouri pentru colegi de-ai lor din comunități rurale. De mai bine de zece ani, pachete cu haine, cărți și rechizite ajung acolo unde e mai mare nevoie de ele. Camioanele încărcate de voluntari și daruri pleacă, săptămâna viitoare, să împartă bucurie printre copii.

Elevii din Bucureşti vor relua luni cursurile

Elevii bucureşteni vor relua cursurile luni, 16 ianuarie, după vacanţa de iarnă prelungită din cauza ninsorilor abundente şi viscolului. Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, a anunțat că o decizie privind menținerea suspendării activității unităților de învățământ se va lua doar dacă vor exista motive întemeiate.

Ultima Oră

Cele mai citite