elev reținut
Violenţa în şcoli asupra profesorilor atinge cote alarmante. Numai în ultimele zile, trei dascăli au fost agresați de elevii lor. Iar un adolescent a fost arestat prevenitiv pentru o astfel de faptă. După cazurile din Teleorman și Harghita, Constanța este acum în centrul atenției. Un elev de 16 ani este cercetat sub control judiciar după ce a lovit cu pumnii o profesoară.
Unul dintre elevii implicaţi în agresarea unui cadru didactic la o şcoală din Teleorman a fost arestat
Elevul de 16 ani din județul Teleorman care și-a agresat profesoara a primit mandat de arestare pentru 30 de zile. Adolescentul este cercetat pentru lipsire de libertate și tulburarea ordinii și liniștii publice. Polițiștii s-au autosesizat după ce pe internet au apărut imaginile filmate în clasă.

