NATO își întărește prezența în România. Noi convoaie cu echipamente militare au intrat în țară, trei vehicule s-au ciocnit ușor în timpul transportului spre Constanța. Elicoptere NATO pleacă din Timișoara spre Ungaria și Polonia

NATO își întărește prezența în România. Noi convoaie cu echipamente militare au intrat în țară, prin punctul de trecerea frontierei de la Nădlac și sunt în drum spre baza militară de la Mihail Kogălniceanu. Luisa Tîrcă ne spune mai multe:

Primul convoi militar american a ajuns astăzi la Baza Mihail Kogălniceanu. În zilele următoare sunt așteptate alte transportoare blindate și alți militari

Cu doar câteva ore înainte de sosirea oficialilor, în Baza 57 a intrat primul convoi cu tehnică militară americană. La Mihail Kogălniceanu sunt aşteptate, în zilele următoare, şi alte convoaie cu transportoare blindate, dar şi militari. Li se vor alătura soldaţilor dislocaţi deja în România. Ana Maria Stancu ne aduce detalii.

Ultima Oră

Cele mai citite