Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş, campioanele olimpice en titre, au cucerit medaliile de aur la Campionatele Mondiale de la Racice, Cehia, în proba de dublu vâsle.
Echipajele de patru rame ale României, atât la masculin, cât şi la feminin, s-au clasat pe locul al patrulea în finalele desfăşurate sâmbătă la Campionatele Mondiale de canotaj de la Racice (Cehia).
Echipajul alcătuit din sportivii români Marius Cozmiuc şi Sergiu Bejan a cucerit medaliile de aur în proba masculină de dublu rame, sâmbătă, la Campionatele Mondiale de canotaj de la Racice (Cehia).