Echipa Invictus România
Echipa Invictus România va pleca joi, la Haga. Militarii răniţi în teatrele de operaţiuni vor reprezenta România la ediţia din acest an a Jocurilor Invictus. Astăzi,sportivii militari şi familiile lor au fost invitaţi de Familia Regală, la Palatul Elisabeta. Şi Principele Radu îi va însoţi pe eroii noştri la Haga.
Echipa Invictus România pleacă joi la Haga | Poveștile celor 20 de militari răniți în operațiuni militare
Echipa Invictus va pleca joi, la Haga, pentru a reprezenta Armata României la ediţia din acest an a Jocurilor Invictus, care se vor desfăşura în perioada 16 - 22 aprilie, informează MApN.
Cicliștii Invictus România au început antrenamentele pentru Jocurile Paralimpicie Militare de la Haga, din primăvara viitoare
Veteranii au pedalat azi împreună în nordul Capitalei. A fost primul antrenament comun din acest sezon. La el a luat parte și o echipă a Știrilor TVR. Un reportaj de Adelin Petrișor și Romeo Stancu.
Veteranii de aur. Echipa Invictus România a câștigat cele mai multe medalii la tir cu arcul
A revenit în țară echipa care a reprezentat România la Jocurile Invictus din Australia. Militarii eroi s-au întors învingători și au adus cu ei cele cinci medalii câștigate în competițiile sportive. Soldații răniți în teatrele de operații ne-au dat tuturor o lecție de supraviețuire, ambiție și curaj. La Sydney, arcașii români au fost aplaudați la scenă deschisă.

