Omagiu pentru asistenta medicală de la Ambulanţa Prahova care a murit după ce a fost diagnosticată cu COVID-19. Focar de Covid și la DSP Prahova

O asistentă medicală de la Ambulanţa Prahova a murit în zece zile după ce a fost confirmată cu covid 19. În cazul ei, boala a evoluat accelerat şi nu au putut fi salvată. Prahova este de săptămâni bune un judeţ problemă: la mijlocul lunii iunie erau 170 de cazuri active, acum sunt aproape 3800. Au covid şi mai mulţi angajaţi de la call centerul Direcţiei de Sănătate Publică.

Ultima Oră

Cele mai citite