dsp buzau
Şefa Direcţiei de Sănătate Publică Buzău, Cristina Ungureanu, şi medicul şef epidemiolog al instituţiei, Carmen Scântei, au primit rezultate pozitive după testarea pentru virusul SARS-CoV-2. Amândouă au fost internate în Spitalul Judeţean de Urgenţă. Starea lor este bună, au informat reprezentanţii Prefecturii, citați de Agerpres.

