Traficul pe Autostrada Soarelui a fost redeschis

Traficul pe Autostrada Soarelui a fost redeschis, după aproape trei zile de când circulaţia fusese interzisă din cauza ninsorilor abundente şi a viscolului. Marius Popescu a transmis de la Drajna.

Autostrada Soarelui, parţial deschisă. Circulație intensă pe A1 Arad – Nădlac. Situaţia drumurilor naţionale

Centrul Infotrafic le recomandă conducătorilor auto să nu pornească la drum în zonele afectate de viscol. În cazul în care călătoria nu poate fi amânată, şoferii sunt sfatuiti să-şi echipeze corespunzător autovehiculele pentru circulaţia în condiţii de iarnă. În cazul în care traficul rutier se va întrerupe din cauza zăpezii, conducătorii auto trebuie oprească autovehiculele în afara părţii carosabile, pentru a permite utilajelor de deszăpezire să intervină.

Ultima Oră

Cele mai citite