Semnal de alarmă - Noi droguri, vândute la liber în România. Au fost găsite în fursecuri și jeleuri

O nouă substanţă cu efecte stupefiante a apărut în România. Autorităţile au descoperit-o acum două săptămâni în produse care se vând la liber, aşa cum s-a întâmplat cu etnobotanicele, acum câţiva ani. A durat mult până să fie interzise, dar tot se vând ilegal în ţara noastră. Specialiştii semnalează că numărul tinerilor atraşi de noi droguri creşte şi că trebuie luate măsuri urgente.

Ultima Oră

Cele mai citite