Bucureştenii sunt invitaţi să participe luni, 21 iulie, la o sesiune de donare de sânge organizată de Primăria Capitalei în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Bucureşti.
Comisia pentru sănătate a Camerei Deputaţilor a respins, marţi, un proiect de lege care propunea ca minorii cu vârsta de minim 17 ani să poată fi donatori de sânge, cu acordul scris al părinţilor.
18 February 2025, 15:33 (actualizat 18 February 2025, 15:37)
Tema din acest an, „20 Years of Celebrating Giving: Thank You Blood Donors!”, celebrează cei 20 de ani de „dăruire” și impactul profund al donării de sânge asupra vieții pacienților și donatorilor