Directorul Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii, Tedros Adhanom Ghebreyesu, a lansat, joi, un apel la solidaritate internaţională în eforturile de combatere a pandemiei, în contextul retragerii SUA din OMS, şi a anunţat crearea unei comisii pentru evaluarea modului de gestionare a crizei medicale.