Coreea de Nord a ameninţat luni că va doborî avioanele de spionaj americane care îi încalcă spaţiul aerian, condamnând în acelaşi timp planul Washingtonului de a desfăşura un submarin cu rachete balistice în apropierea Peninsulei Coreene, potrivit AFP, citată de Agerpres.