Salvați din pădurea urșilor. O tânără și băiețelul ei au supraviețuit peste noapte într-o zonă salbatică din Brașov

O tânără și băiețelul ei de 4 ani au supraviețuit într-o pădure din Brașov aproape 24 de ore. Peste 100 de salvamontiști, jandarmi, polițiști şi localnici din Târlungeni i-au căutat. Peste noapte a fost frig și a plouat. Este un miracol că mama și băiețelul ei au fost găsiţi teferi. Zona este populată de urşi. Femeia pare să fi trecut printr-un episod de confuzie: nu își poate explica de ce a ajuns în pădure.

Dispăruţii, căutaţi după metode rudimentare. Polițiștii nu pot intercepta persoana dispărută fără mandat de la judecător

Într-o lume în care tehnologia oferă soluții pentru aproape orice, persoanele dispărute sunt căutate, în România, ca acum 100 de ani, cu poza în mână. Telefonul mobil le-ar permite, de exemplu, polițiștilor o localizare imediată, dar legislația nu permite folosirea unor astfel de metode. Abia acum ministrul de Interne a anunțat că intenționează schimbarea legislației.

Un copil dat dispărut vineri a fost găsit! Sute de persoane și un elicopter militar, mobilizate pentru operațiunea de căutare

O familie de clujeni a trăit cele mai cumplite ore! Băieţelul lor de 2 ani a dispărut vineri de acasă. Părinţii au cerut ajutor când au realizat că nu-l pot găsi singuri. În câteva ore, peste 200 de oameni s-au strâns. L-au căutat pe copil toată noaptea. Un voluntar l-a găsit sâmbătă dimineață, la mai bine un kilometru de casă. 

Fuga de acasă, pedeapsă pentru părinţi. Tot mai mulți adolescenți își șantajează emoțional familiile

Anul trecut, peste 4 mii de copii au dispărut în România. Unii cad pe mâna traficanţilor, alţii însă pleacă singuri, din teribilism şi dorinţa de o obţine mai mult din partea părinţilor. Psihologii spun că a devenit chiar o metodă de şantaj printre adolescenţii care vor astfel să îşi impresioneze părinţii şi să îi convingă să le cumpere un telefon nou sau o vacanţă exotică.

Un bărbat din Neamț a dispărut fără urmă de o săptămână

Dispariţie învăluită în mister în comuna Bârgăuani din judeţul Neamţ. Un bărbat a plecat de acasă în urmă cu o săptămână şi de atunci nimeni nu l-a mai vazut. Familia şi politistii l-au căutat într-o pădure din zonă. Fără rezultat.

Ultima Oră

Cele mai citite