Aproape o treime dintre românii care locuiesc în mediul urban (32%) au testat "detoxul" digital, iar 62% dintre aceştia au luat o pauză de la online şi tehnologie.
Dependența de telefon sau calculator ne răpeşte luni de viaţă în fiecare an. De aceea, în toată lumea încep să apară locuri şi soluţii care să ne determine să ieşim din această capcană. În Italia, doi din 10 oameni recunosc că devin anxioşi dacă pierd legătura cu mediul online.