Medicamentele expirate ar putea fi duse la spitale, potrivit unei noi legi. Lipsa normelor împiedică aplicarea ei
Din acest an, ar trebui să ducem la spitale medicamentele pe care nu le mai folosim sau care au expirat. Legea a intrat în vigoare, însă normele nu au fost încă publicate, iar spitalele nu ştiu cum să se organizeze pentru a primi astfel de deşeuri periculoase.
3 January 2024, 21:24 (actualizat 4 January 2024, 13:47)