Câteva tone de deşeuri zac pe un câmp, destul de aproape de casele oamenilor dintr-o comună doljeană. Printre bucăţi de mobilier şi saci de moloz sunt şi multe perechi de încălţăminte. O echipă de la Garda de Mediu a mers în control şi promite că în zilele următoare va sancţiona primăria.