deschidere terase
Peste Prut, este în plină desfășurare campania de promovare a turismului "Încă un pic și ne-am...pornit". Autoritățile vor de la 15 iunie, dar reprezentanții hotelurilor, restaurantelor și cafenelelor le cer guvernanților să se mai gândească un pic.
Premierul: Nu s-a dat drumul la terase, dar, dacă oamenii sunt responsabili, vor fi redeschise
Premierul Ludovic Orban a spus, vineri, că, odată cu instituirea stării de alertă în România, terasele nu au fost redeschise, dar, dacă „oamenii se comportă responsabil” și dacă vor fi găsite soluții pentru a reduce riscul de transmitere a COVID-19, acestea își vor relua activitatea.

