Depresia în rândul adolescenților, fenomen îngrijorător. Psihologii le atrag atenția părinților că este nevoie constantă de comunicare și sprijin pentru copiii lor

Depresia devine un fenomen tot mai întâlnit în rândul adolescenților. Psihologii trag un semnal de alarmă și spun că scade și vârsta la care apar primele semne de tulburări comportamentale. Din păcate, există situații în care tinerii recurg la gesturi extreme, dacă nu primesc ajutor. Cauzele sunt multiple: de la lipsa de comunicare în familie, până la faptul că în unele școli nu a existat niciodată un psiholog. Vă avertizăm că urmează informații care vă pot afecta emoțional!

Ultima Oră

Cele mai citite