A murit la urgență, în brațele fiului său, după ce a aștaptat 16 ore să fie consultată de un medic

O femeie care fusese adusă cu ambulanța la Spitalul Județean din Constanța a murit în urgență, în timp ce a așteptat 16 ore ca un medic să o consulte. Familia susține că i-au fost făcute investigații, însă nu a primit un diagnostic și nu a fost mutată într-o altă secție unde să primească tratament. Rudele au depus plângere la Poliție și la Colegiul Medicilor. Atenție, urmează informații care vă pot afecta emoțional!

Un pacient a fost găsit mort pe scările spitalului, la o zi după ce rudele i-au anunțat dispariția

Cluj-Napoca. Un pacient dat dispărut într-un spital a fost găsit mort pe niște scări abia a doua zi. Bărbatul, de 55 de ani, se rătăcise, se pare, prin unitatea medicală. Palierul clinicii unde era internat are 5 scări de ieșire, toate prost semnalizate. Iar pe una din aceste scări omul și-a găsit sfârșitul. Spitalul nu este dotat cu camere video, care ar fi ajutat la găsirea bărbatului mult mai repede. Cazul a fost făcut public pe o rețea de socializare.

Ultima Oră

Cele mai citite