O persoană dată dispărută în zona submontană a Masivului Vâlcan a fost găsită decedată într-o râpă de către salvamontiştii din Gorj, după ce a fost căutată pe teren şi cu mai multe tipuri de drone.
Trupul alpinistei din Braşov care a decedat, în urmă cu aproape trei săptămâni, chiar de ziua ei, în Munții Bucegi, a fost recuperat, marţi, de salvamontiştii prahoveni, cu sprijinul Inspectoratului General de Aviaţie al MAI.
Tragedie în munții Făgăraș. Un bărbat de 40 de ani din București a murit după ce a căzut de la 400 de metri înălțime. Salvamontiștii l-au găsit inconștient, cu multiple traumatisme și nu au putut face nimic pentru a-l salva.